Zarabianie na domenach internetowych dla początkujących i średnio zaawansowanych – praktyczny przewodnik od A do Z poznaj techniki skutecznego obrotu domenami internetowymi, jak być o krok przed konkurencją oraz jak zminimalizować koszt obsługi domen do absolutnego minimum jednocześnie maksymalizując swoje zarobki.

zarabianie na domenach

Zarabianie na domenach internetowych to jeden z wielu ogólnodostępnych sposobów na zarabianie przez internet, który jest dość często pomijany przez znaczną liczbę osób. A szkoda, bo to jedna z nielicznych metod, która pozwala wygenerować spore zarobki przy niewielkim nakładzie czasu. Trochę pogrzebałem w czeluściach internetu i nie znalazłem za wielu konkretnych informacji na ten temat. Nawet fora tematyczne o zarabianiu bardzo mało wyrzucają wyników o tej metodzie. Zatem bazując na własnym doświadczeniu, przedstawiam bodajże jedyny taki poradnik w sieci, gdzie krok po kroku tłumaczę zarabianie na domenach.

Cały artykuł starałem się opisać jak najdokładniej. Czasem opisałem pewne kwestie bardzo szczegółowo, po to aby każda osoba (nawet taka, która nigdy nie obracała się na rynku domen internetowych) mogła sobie bezproblemowo poradzić. Proszę więc o wyrozumiałość 🙂

Wstęp

Gdy rozpoczynałem swoją przygodę z zarabianiem na domenach, to niewiele na ten temat wówczas wiedziałem. Nie pamiętam jak się stało, że w ogóle o niej usłyszałem ale z perspektywy czasu muszę przyznać, iż była to jedna z najlepszych metod na zarabianie w sieci jaką w tamtym okresie poznałem. I ten stan trwa aż do dnia dzisiejszego, gdzie sobie sukcesywnie wyszukuję domen wartych uwagi i nimi handluję.

Pewnie słyszałeś kiedyś o takim określeniu jak "bańka dotcom-ów" lub "bańka internetowa" (jeśli jednak nie, to odsyłam po więcej informacji na ten temat do tego linku: bańka internetowa). Sytuacja miała miejsce na przestrzeni lat 1995-2001, gdzie cechą charakterystyczną było mocne przecenianie przedsiębiorstw/spółek, które prowadziły w tym czasie działalność online. Jak wiesz, były to lata, gdy Internet dopiero nabierał właściwego rozpędu. Kryzys spowodował, iż rynek się załamał a inteligentni inwestorzy pokupowali sporo domen (jedno, dwu, trzy-znakowych oraz o specyficznych nazwach) aby na przestrzeni kolejnych lat odsprzedać je z mega dużym zyskiem. Ktoś powie, że te czasy już są za nami a większość sensownych domen jest zarezerwowana. To prawda ale zarabianie na domenach internetowych cały czas jest możliwe oraz dochodowe, a ja jestem tego żywym przykładem, iż można w ten sposób zarabiać w internecie.

zarabianie na domenach internetowych

wykres bańki na dotcom - źródło: https://en.wikipedia.org/wiki/Dot-com_bubble

Domeny internetowe - co musisz o nich wiedzieć

Zanim przejdę do samego sedna zarabiania, to musisz wpierw chociaż liznąć świata domen. Pozwoli Ci to na lepsze zrozumienie całej metody zarabiania na domenach oraz sprawi, iż szybciej się w tym środowisku odnajdziesz. Zacznijmy od postaw:

Domena internetowa to ciąg znaków (w którego skład wchodzić mogą: litery, cyfry oraz niektóre inne znaki specjalne typu "-", "_") tworzący nazwę adresu internetowego. Każda nazwa jest niepowtarzalna, dzięki czemu wpisując dany adres zostajemy przeniesieni na właściwą stronę internetową. Najważniejszym punktem każdej domeny jest kropka (".") poprzedzająca nazwę właściwą domeny oraz jej rozszerzenie.

W świecie domen najistotniejsze (najważniejsze) są tzw. domeny najwyższego poziomu (TLDs - Top Level Domains). Są to domeny, które po kropce mają jedno rozszerzenie (jeden wyraz np. .pl, .com, .eu, .net). Dla Polski tego typu najwyższe rozszerzenie to .pl.  Na tym poziomie wyróżniamy trzy ich rodzaje:

 • domeny krajowe (ccTLDs - country code Top Level Domains) - rozszerzenia typu: .pl (Polska), .de (Niemcy), .fr (Francja) itp;
 • generyczne domeny (gTLDs - generic Top Level Domains) - z końcówkami typu: .com, .net, .eu, .org itp;
 • domeny sponsorowane (sTLDS - sponsored Top Level Domains) - końcowki .gov, .tel, .areo itp.

Po domenach najwyższego poziomu są dostępne domeny drugiego poziomu (STLDs - Second Top Level Domains). Zbudowane są z dwóch kropek oraz dwóch zestawów znaków (np. .moto.pl, .dom.pl, .wiadomosci.pl itp). W Polsce używamy jeszcze tzw. domen regionalnych (.mazowsze.pl, .rzeszow.pl, .warszawa.pl itd). Warto znać te rodzaje domen, gdyż czasem przy pomocy domen drugiego stopnia można stworzyć dobrze brzmiące nazwy adresów internetowych.

Przykłady:

Ponieważ trudno jest znaleźć domeny najwyższego poziomu, to istnieje również możliwość stworzenia tzw. domen drugiego poziomu (potocznie nazywane subdomenami). Tworzy się je dodając dodatkowy ciąg znaków na lewo od kropki z domeny najwyższego poziomu. Aby to lepiej zobrazować podam taki przykład:

Załóżmy, że posiadasz domenę piekarnia.pl. Chcąc stworzyć sklep online na tej domenie możesz wykorzystać subdomenę do tego. W tym celu będzie ona wyglądać tak: sklep.pierkarnia.pl. Ta metoda pozwala również tworzyć specyficzne serwisy na osobnych subdomenach lub zarabiać na ich dzierżawie.
Drugi przykład to serwis (już nieistniejący) o nazwie zlecenia.przez.net. Ktoś kupił sobie domenę najwyższego poziomu o nazwie przez.net i dzięki stworzeniu subdomen utworzył jeden z najpopularniejszych serwisów do zlecania zleceń przez internet. A teraz w ramach ćwiczeń jakie jeszcze serwisy mógłby postawić przy pomocy tej domeny .przez.net? Sporo, co nie? 🙂

Zamykając temat nazw domen, muszę wspomnieć jeszcze o IDN (Internationalized Domain Name -wykorzystuje tylko znaki łacińskie) i nIDN (non Internationalized Domain Name - zawiera również polskie znaki specjalne typu ą, ę, ź, ż itp). Należy jednak pamiętać, iż większość użytkowników jest nauczona, iż w polu wpisywania adresu strony internetowej nie podajemy polskich znaków. Zatem myśląc o stworzeniu strony np. o tematyce roślin (rośliny.pl) warto również zaopatrzyć się w jej wersję nIDN (rosliny.pl). Nie zapominaj też o tym, iż wersja z polskimi znakami i bez mogą mieć dwa różne znaczenia np. "łąki" i "laki".

Pojęcia, skróty i nazwy które musisz znać

Ten akapit kieruję w dużej mierze do osób początkujących. Musisz sobie przyswoić parę słów i skrótów, których używa się dosyć często w tej branży. Nie są one skomplikowane ani trudne do zapamiętania ale wymaga to trochę czasu do lepszego ich poznania. 

 • kod authinfo - to specjalny kod, dzięki któremu możesz dokonać autoryzacji do transferu domeny. Dodatkowo służy on między innymi również do transferu opcji w aftermarket.pl;
 • IND - nazwa określająca zbiór domeny w których występują polskie znaki: ą, ę, ć, ż itp (np długopis.pl);
 • TLD - domena najwyższego stopnia (np. .pl, .com, .net, .org);
 • DNS - z angielskiego Domain Name System (System Nazw Domenowych), którego zadaniem jest tłumaczenie nazw domenowych rozumianych przez człowieka (np. zwi.pl) na adresy IP, które są przyporządkowane do komputerów i innych urządzeń w sieci internet, np. 192.152.0.2;
 • baza whois - zawiera najistotniejsze informacje o domenie (dzięki temu możesz również sprawdzić, kiedy dana domena wygasa);
 • cesja domeny - zazwyczaj wykonywana w wersji papierowej, gdzie aktualny właściciel zrzeka się praw do posiadanej domeny na rzecz drugiej osoby/firmy/instytucji;
 • transfer domeny - zainicjowanie przeniesienia praw do domeny na inną osobę/firmę/instytucję (później następuje proces wykonania cesji domeny);
 • rynek wtórny - miejsce przeznaczone do handlowania domenami pomiędzy innymi użytkownikami i firmami;
 • rynek pierwotny - możliwość zakupu domeny bezpośrednio od rejestratora.

To tylko podstawy, które dobrze jest znać. Pozwoli Ci to lepiej poruszać się w świecie domen i zrozumieć jak to wszystko działa. W każdej chwili możesz tutaj wrócić lub zadać pytanie w komentarzu na końcu wpisu.


Ile na tej metodzie można zarobić

czyli kilka słów o tym jak pewna firma zarobiła na mnie 22 370,00 złotych

Nie chcę tutaj operować cyframi i rozgrzewać Twojej wyobraźni do czerwoności, ale stopy zwrotu na poziomie średnio kilku tysięcy procent to nie są trudnymi do osiągnięcia wynikami. Wyobraź sobie sytuację, gdzie kupujesz domenę za 15 zł a sprzedajesz za ponad 1 500 złotych. Stopa zwrotu na tej inwestycji to bagatela 9900%

Ogromną zaletą rynku wtórnego domen internetowych jest brak ograniczeń geograficznych. Siedząc sobie na molo z laptopem bądź telefonem, możesz w kilka chwil sprzedać posiadaną domenę osobie, która mieszka o tysiące kilometrów od Ciebie. 

Od 2012 roku pod adresem www.inwestycjewinternecie.pl prowadzę bloga o inwestowaniu przez internet (mam nadzieję, że również go czytasz ;-)). Powiedzmy sobie szczerze, że nazwa domeny nie jest do końca atrakcyjna z kilku względów:

 • jest nieco długa;
 • składa się z dwóch wyrazów "inwestycje" "internecie" przedzielonych literą "w";
 • nie łatwą ją od razu zapamiętać i wpisać w przeglądarkę bez popełnienia literówki.

Niestety ale zdałem sobie z tego sprawę nieco za późno. Po jakimś czasie postanowiłem poszukać alternatywy. Pomyślałem sobie, iż zamiast zmieniać nazwę bloga (co mogłoby zostać negatywnie odebrane przez rzeszę stałych czytelników i niekoniecznie spodobać się wujkowi Google) to tylko dokupię inną domenę i zrobię z niej przekierowanie. Wpadłem na pomysł użycia skrótu od nazwy bloga: "inwestycje w internecie", co finalnie zrodziło adres nowej domeny o nazwie: www.iwi.pl. Jak nie łatwo się domyśleć, domena trzy-znakowa w dodatku z polską końcówką miała duże szanse być domeną już zajętą. I tak też było, chociaż nie do końca. Traf chciał, iż była ona wystawiona do sprzedania na rynku wtórnym domen internetowych (premium.pl). Właścicielem była firma, która w swoim portfolio miała kilkadziesiąt różnych domen. Ewidentnie handlem domenami zajmowali się już od dłuższego czasu. Po rozmowach i negocjacjach finalnie kupiłem tę domenę za dokładnie 10 070,00 złotych (nie pomyliłem się z zerami i przecinkiem). Zatem jak łatwo się można policzyć, firma zarobiła na tej transakcji sporo pieniędzy! Ja również byłem bardzo zadowolony z zakupu... ale firma była mądra i wiedziała, że trzeba kuć żelazo póki jeszcze gorące...

zarabianie na domenach iwipl

dowód zakupu domeny iwi.pl

Blog o inwestowaniu znajdując się pod adresem www.iwi.pl działał sobie ładnie, lecz pewnego dnia naszło mnie na to, aby stworzyć drugiego bloga, gdzie będę pisał typowo o zarabianiu w internecie (to właśnie ten blog, na którym się obecnie znajdujesz). Chciałem, aby oba blogi były niejako ze sobą powiązane i tworzyły wspólną jedność. No to lecę biegiem do wyszukiwarki i sprawdzam dwa adresy które mnie interesują: www.zarabianiewinternecie.pl oraz www. zwi.pl. I moje serce chyba stanęło na dłużej, niż powinno.... Okazało się, że właścicielem obu domen jest ponownie ta firma, która sprzedała mi wcześniejszą domenę ( www.iwi.pl) i są one obie wystawione w podobnej cenie co poprzednia. Firma odrobiła swoją lekcję i po sprzedaniu domeny www.iwi.pl kontrolowała co się pod nią znalazło. Przypuszczali, iż w przyszłości mogę być zainteresowany zestawem domen o tematyce zarabiania w internecie. Na moje nieszczęście (a zarazem szczęście) mieli cholerną rację... Piszę tak, ponieważ kolejny raz dałem im zarobić konkretne pieniądze (za pakiet obu domen: www.zarabianiewinternecie.pl oraz www. zwi.pl) zapłaciłem 12 300,00 złotych brutto. 

zarabianie na domenach zwi.pl zarabianiewinternecie.pl

zakup domen: zarabianiewinternecie.pl oraz zwi.pl

A jak zarabiają na tym inni? No jak widać na moim przykładzie, to prawdopodobnie całkiem dobrze. Firma zarobiła co najmniej kilkudziesięciokrotność tego, za ile te domeny nabyli (moje przypuszczenia dla domeny iwi.pl) oraz prawdopodobnie jeszcze więcej przy drugiej sprzedaży pakietu domen. Żyć nie umierać 😉

Więcej informacji o tym kto, za ile i jakie domeny kupuje/sprzedaje znajdziesz bezpośrednio na forum poświęconym domenom: http://di.pl/forum/34-sprzedane/. Niektórzy się sami tym chwalą, inni przekazują tylko informację znalezione w sieci. Poniżej zamieszczam parę wypowiedzi z tego forum aby Ci zobrazować o jakich kwotach sprzedaży domen tutaj rozmawiamy:

zarabianie na domenach internetowych

źródło: http://di.pl/forum/34-sprzedane/

Zarabianie na domenach internetowych

od czego zacząć swoją przygodę z obrotem domenami

Być może to, co dotychczas przeczytałeś przekonało Cię na tyle, że chciałbyś chociaż spróbować swoich sił w tej metodzie zarabiania online. Jeśli odpowiedź jest twierdząca, to się bardzo z tego powodu cieszę (a jeszcze bardziej będę się radował, jeśli będziemy się wymieniać swoimi poglądami w komentarzach pod tym wpisem)! Oto totalne minimum tego, co musisz wiedzieć i gdzie posiadać konta aby zarabiać tą metodą:

Krok 1: załóż konta na polskich oraz anglojęzycznych platformach do obrotu domenami

Na początku drogi mocno zachęcam Cię do założenia sobie swoich kont na poniższych portalach przeznaczonych do obrotu domenami. Są one tak zbudowane, iż ich obsługa jest banalnie prosta i intuicyjna. Każdy sobie z tym poradzi. To krótka lista:

Gdyby się okazało, iż jednak masz problemy z ich obsługą, to każdy z nich jest opisany na blogu i możesz się zagłębić w ich lekturę:

Aftermarket – opinie i recenzja polskiej giełdy domen internetowych (dawny dropped.pl)
Aftermarket.pl to serwis, który umożliwia kupno, sprzedaż, dzierżawę oraz przechwytywanie wygasających domen internetowych. Ponadto zarejestrujesz tutaj także swoją nową domenę[...]
Sedo – opinie o jednym z najdłużej działającym operatorze domen w internecie (nieprzerwanie od 1999 roku)
Sedo to portal na którym kilkoma kliknięciami kupisz, sprzedasz i zaparkujesz domenę internetową. Jest to niewątpliwie jeden z liderów na[...]

Krok 2: załóż konta u innych, zwykłych operatorów domen

Pomimo tego, że operatorzy, których wymieniłem wyżej oferują możliwość zakupu nowych domen, to ja jednak polecam Ci założenie kont u innych (tych bardziej popularnych) operatorów domen na przykład:

 • nazwa.pl
 • home.pl
 • az.pl
 • domeny.pl
 • ovh.pl
 • domena.pl

Wyżej wymienieni operatorzy mają jedną, dużą zaletę: od czasu do czasu mają opcję rejestracji domen za 0 zł. Zatem możesz mieć pierwszą domenę za darmo a zanim upłynie jej termin ważności, to możesz sobie wytransferować do tańszego operatora. Zawszę to parę groszy do przodu. 

zarabianie na domenach domena za 0zl nazwa.pl

przykład promocji na nazwa.pl

Pamiętaj! Nie wszystkie oferty za 0zł są zupełnie darmowe. Niektórzy operatorzy nakazują opłacenie domeny np. na kolejny rok u nich aby móc ją wytransferować gdzieś indziej. Z kolei słyszałem o przypadku, że przy wydawaniu kodu authinfo często pobierają dodatkowe opłaty. Czytaj regulaminy aby nie wbić się na jakieś finansowe miny.

Krok 4: zacznij szukać domen z potencjałem

Ponieważ jesteś na początku tej metody, to zdecydowanie zalecam skupić się na domenach krajowych (z końcówką .pl). U nas w ojczyźnie panuje takie przekonanie, iż pierwszy adres jaki z reguły wpisujemy jest zakończony właśnie tym rozszerzeniem. W ostateczności możesz również rozszerzyć swój profil działania jeszcze o europejską końcówkę .eu oraz międzynarodową .com. Pozostałe końcówki sobie na tę chwilę daruj a przynajmniej do momentu, aż nabierzesz wprawy.

I tutaj już musisz postawić na swoją inwencje twórczą. Niestety ale jest to proces, który będzie kosztował Cię naprawdę dużo wysiłku, ponieważ większość domena na głównych rozszerzeniach jest już zajęta. Pamiętaj "większość", czyli nie wszystkie 🙂

Zacznij szukać wyrazów (najlepiej pojedynczych) z obszaru Twoich zainteresowań. Być może lubisz fantasy, znasz imiona ciekawych i w miarę popularnych bohaterów. Spróbuj tego użyć do szukania domen. Śledź technologie, rynek mody i urody. Nie zapominaj o rynku kryptowalut. Najlepiej szukać takich nazw własnych, które dopiero co startują i dopiero z czasem mogą zostać rozpoznane. Czasem ciekawe domeny można znaleźć również na:

 • allegro.pl
 • sprzedajemy.pl
 • olx.pl
 • gumtree.pl

Sprawdzać dostępność domeny możesz bezpośrednio w pasku swojej przeglądarki wpisując jej dokładną nazwę. W momencie, gdy strona zwraca komunikat w stylu:

zarabianie na domenach internetowych

eureka - znalazłeś wolną domenę!

To znak, że najprawdopodobniej domena nie została jeszcze kupiona! Aby się upewnić czy tak jest masz dwie opcje:

 1. wejdź na jedną z witryn: https://www.dns.pl/whois lub https://who.is i wpisz dokładny adres domeny. W momencie gdy rezultat będzie zwracał błąd bądź niemalże brak jakichkolwiek informacji na temat domeny, to znaczy że jest ona dostępna do rejestracji!
 2. odwiedź jakiegokolwiek operatora domen ( aftermarket.pl, premium.pl, sedo.com, nazwa.pl, ovh.pl) i wpisz nazwę poszukiwanej domeny w pasku. Od razu otrzymasz informację o tym czy domena z danym rozszerzeniem jest dostępna czy też nie. Również otrzymasz alternatywy dla tej domeny na innych, najbardziej popularnych końcówkach.

Osobiście używam obu opcji jednocześnie. Najpierw sprawdzam domenę w bazie who.is a następnie przechodzę do jej rejestracji u operatora. Spowodowane to jest tym, iż zwykle operatorzy mają zaimplementowane różnego rodzaju skrypty antyspamowe, więc sprawdzenie powiedzmy na to 10-ciu domen pod rząd w ciągu 5 minut skutkuje później każdorazowym testem antyspamowym na stronie.

Drugim sposobem na szukanie domen jest zainteresowanie się rynkiem wtórnym. Przejdź do serwis aftermarket.pl, premium.pl oraz sedo.com i szukaj domen, które wg Ciebie są wycenione za tanio i spróbuj je nabyć. Często zdarza się, iż w szczególności na premium.pl i aftermarket.pl są tanie domeny, które można odsprzedać dużo drożej na sedo.com. Szukaj, szukaj i jeszcze raz szukaj... 

Krok 5: wyceń swoją domenę

Aby wycenić nową domenę (bez historii) nie będzie to łatwe. Tutaj w dużej mierze musisz sam zrobić research rynku i zobaczyć jakie jest lub będzie na nią zapotrzebowanie. Nie używaj żadnych narzędzi z sieci do rzekomej wyceny stron www i domen. To nie jest miarodajne narzędzie. Jest taka prawda, która sprawdza się na rynku domen: 

domena jest tyle warta ile wstanie jest za nią zapłacić klient.

I to jest właśnie sposób na jej wycenę. Z reguły się dodaje oferty z dużo zawyżoną ceną aby sprawdzić zainteresowanie rynku. Na przykład wystawiając ją na aftermarket.pl masz możliwość zobaczenia ile osób odwiedziło daną ofertę i napisało z zapytaniem ofertowym.

Pamiętaj również o tym aby posiadać konto bankowe. Bez tego nie wypłacisz zarobionych pieniędzy lub ewentualnie nie zapłacisz za domenę. Jeśli szukasz pomocy w doborze najlepszego konta bankowego, to zapraszam do ranking kont bankowych.

Dodatkowe tricki i porady

Na przestrzeni lat nauczyłem się kilku tricków, które znacznie pomagają w obrocie domenami. Tutaj chciałbym się nimi z Tobą podzielić, gdyż uważam je za sprawdzone i skuteczne, przez co na pewno pomogą początkującym uniknąć wielu nieprzyjemnych sytuacji.

1. Tanie przedłużanie domen na kolejne lata

Niewątpliwie najgorszym momentem jaki przyjdzie Ci podjąć jest decyzja o tym czy domenę przedłużasz czy też nie. Decyzja jest ta z reguły trudna, gdyż w większości przypadków koszt jej przedłużenia (.pl) waha się pomiędzy 50 a nawet 150 złotych. Jednak na przestrzeni lat znalazłem sposób na to aby płacić jeszcze mniej.

Najtańsze przedłużenia domeny z końcówką .pl posiada obecnie OVH. U nich koszt całkowity wynosi raptem 49,99 złotych brutto. Konkurencja np. nazwa.pl to już wydatek 123 zł brutto - ponad dwa razy tyle co w OVH. 

2. Metoda na to jak podpiąć domenę od innego operatora do aftermarket.pl bez jej fizycznego transferu / przenoszenia

Oczywiście najlepiej jest trzymać domeny bezpośrednio na giełdach domen, gdyż dużo łatwiej i szybciej je w przypadku sprzedaży przekazać nowemu właścicielowi. W aftermarket.pl koszt przedłużenia polskiej domeny na rok to kwota 73,90 złotych brutto. Jednak z poprzedniego akapitu już wiesz, że taniej wychodzi trzymanie domen na OVH. Jak zatem sprzedać domenę na aftermarket.pl nie płacąc u nich za przedłużenie? Bardzo prosto. Na aftermarket.pl przejdź do zakładki SPRZEDAWAJIMPORTUJ CENY DOMEN i postępuj zgodnie z kolejnymi krokami. System podepnie domenę od innego operatora (np. OVH) i gdy domena zostanie sprzedana, to będziesz wówczas musiał ją przenieść do aftermarket.pl.

zarabianie na domenach import domeny na giełdę aftermarket

import domen od obcego operatora do aftermarket.pl

Wszystko odbywa się dosyć szybko i sprawnie. Po zatwierdzeniu pozostaje odczekać do 24 godzin na odświeżenie wszystkich DNSów.

Zestaw linków, które Ci się na pewno przydadzą

Jest parę stron, które zajmują się tematyką stricte domenową. Poniekąd pełnią one swego rodzaju misję i są nieraz inspiracją dla innych, którzy stawiają swoje pierwsze kroki w tej branży. Ja również systematycznie jestem ich stałym bywalce i niejednokrotnie informacje na nich zawarte dodawały mi większej motywacji do działania. Mam nadzieję, że Tobie również pomogą:

 • rynekdomen.pl
 • blog.domeny.tv
 • di.pl

Dodatkowy sposób na zarabianie na domenach

Chcąc zwiększyć swoje zarobki w branży domenowej możesz zarabiać przy polecaniu tego typu portali. Na przykład taki aftermarket.pl ma swój program partnerski, który pozwala zarabiać na kilka sposobów:

 • Rejestracja domeny przez poleconego użytkownika: 10% kwoty;
 • Przechwycenie domeny przez poleconego użytkownika: 10% kwoty;
 • Kupno domeny na giełdzie przez poleconego użytkownika: 80% pobranej prowizji.

Wszystkie prowizje naliczane są za transakcje wykonane do 180 dni po rejestracji poleconego użytkownika.

Aftermarket – opinie i recenzja polskiej giełdy domen internetowych (dawny dropped.pl)
Aftermarket.pl to serwis, który umożliwia kupno, sprzedaż, dzierżawę oraz przechwytywanie wygasających domen internetowych. Ponadto zarejestrujesz tutaj także swoją nową domenę[...]

Zagraniczne portale płacą jeszcze lepiej. Pod lupę weźmy chociażby Sedo:

 • We will credit you with 15% of the Sedo sales commission for every successful domain sale / otrzymasz 15% od prowizji od sprzedaży za każdą sprzedaną domenę.
Sedo – opinie o jednym z najdłużej działającym operatorze domen w internecie (nieprzerwanie od 1999 roku)
Sedo to portal na którym kilkoma kliknięciami kupisz, sprzedasz i zaparkujesz domenę internetową. Jest to niewątpliwie jeden z liderów na[...]

Zastanawiasz się w jaki sposób zabrać się za polecanie tych programów. Parę sprawdzonych sposobów opisałem nie tak dawno na blogu pod wpisem o zdobywaniu poleconych:

Jak zdobyć poleconych w 2018 roku – lista ponad 10 przetestowanych i sprawdzonych sposobów
Jak zdobyć poleconych do programów partnerskich lub inwestycyjnych? W tym wpisie postaram się odpowiedzieć na to pytanie. Będę bazował tylko[...]

Ile zarobiłem na handlu domenami?

Tak jak wspomniałem w całym wpisie, są dwie metody zarabiania na domenach które praktykuję. Zatem będę robił dwa różne podsumowania podzielone na każdą z metod osobno. Wyniki podaję na bieżąco w tabeli poniżej:

Ostatnia aktualizacja: 27 sierpień 2018, godzina 20:58

FAQ - kto pyta nie błądzi

najczęściej zadawane pytania wraz z odpowiedziami

W tym miejscu będę na bieżąco dodawał nowe pojęcia, które pojawią się w tekście z czasem. Wpis staram się na bieżąco aktualizować i rozwijać o nowe jego elementy. Również najczęstsze i powtarzające się pytania w komentarzach tutaj zamieszczę.

Domeny najwyższego poziomu

Jak sprawdzić właściciela domeny

Co to jest IDN oraz nIDN

Co to jest kod authinfo

Domena internetowa

Gdzie tanio przedłużyć domenę

Domeny drugiego poziomu

Podsumowanie

Zarabianie na domenach internetowych to zdecydowanie sposób godny zainteresowania. I nie ważne czy jesteś początkujący czy nie, tutaj każdy może zarobić pieniądze. Wszystko zależy od Twojej kreatywności i umiejętności szukania wolnych nazw domen. Jeśli nie wierzysz, że faktycznie można na tej metodzie zarabiać to zapraszam do śledzenia tego wątku. Z czasem podzielę się z Tobą moimi kolejnymi wynikami.

Zapraszam do dzielenia się swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniami w tej branży. ​Podzielmy się swoją wiedzą i zarabiajmy jeszcze więcej. Rynek nie jest jeszcze oblegany tak bardzo aby niemożliwe byłoby na nim zarobić 😉

Powodzenia!
Łukasz


Podsumowanie artykułu:
Data dodania:
Opis artykułu:
Zarabianie na domenach internetowych dla początkujących i średniozaawansowanych – praktyczny przewodnik od A do Z
Ocena artykułu:
51star1star1star1star1star
oceń wpis:2 głosy4.65

W jaki sposób skutecznie zarabiać pieniądze w Internecie?

zapisz się do zupełnie darmowej listy mailingowej bloga i bądź zawsze na bieżąco z nowymi sposobami zarabiania pieniędzy przez Internet.


Administratorem danych osobowych jest autor bloga www.zwi.pl. Masz pełne prawo dostępu do treści podanych danych, ich poprawienia lub usunięcia. Podanie danych jest dobrowolne.

stosuję politykę

totalne zero spamu

gdzie Ty i Twój e-mail
śpicie spokojnie


5 komentarzy do “Zarabianie na domenach internetowych dla początkujących i średnio zaawansowanych – praktyczny przewodnik od A do Z poznaj techniki skutecznego obrotu domenami internetowymi, jak być o krok przed konkurencją oraz jak zminimalizować koszt obsługi domen do absolutnego minimum jednocześnie maksymalizując swoje zarobki. 1. Cześć. Jestem Klemens nick Klepsyd w sieci i od dłuższego czasu zarabiam w domu przy pomocy internetowi. Nie jest to takie trudne, wystarczy odrobiona chęci bo wiadomo, ze siano z nieba samo nie spadnie. Zaczynałem z Twoim poradnikiem do ankiet i teraz rozpoczynam z domenami. Wytłumaczone za każdym razem prostymi słowami, dokładnie wiadomo o co biega, jak zacząć i ile można zarobić. Spróbuję a co mi tam.Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *